wtorek, 25 czerwca 2013

Kolejne powodziowe zagrożenie

No i stało się (a raczej wciąż się staje bo choć woda opada to prognozy nadal niezadowalające): w czasie półtora miesiąca mamy już trzecią akcję powodziową. Tym razem woda choć nas "oblała", to jednak do domu się nie wdarła, a tak bardzo cieszyliśmy się, że te ostatnie upały zakończyły się łagodnie, czyli kilkoma niegroźnymi burzami. Niestety przyszedł chłodny front, z którego w czasie 24h spadło (i wciąż pada) tyle wody, co średnia miesięczna dla całego czerwca.

Jest jednak coś o czym chcę napisać, bo znowu nie mogę zdzierżyć. Jak poprzeglądałem wpisy na różnych stronach o zagrożeniach hydrologicznych i posłuchałem kręcących się, co niektórych gapiów, to muszę stwierdzić, że bardzo "obrodziło" nam ostatnio w całą gamę prymitywów z bakiem choćby odrobiny empatii. Nie wiem tylko czy to przypadłość ogólnokrajowa, czy tylko lokalna w naszym zgorzeleckim powiecie. Zaraz za tą grupą niemal w ilościach eksportowych występują różnej maści snoby, którzy swoimi "mądrościami" mogą wywołać jedynie pusty śmiech. To wszystko okraszone jest olbrzymią dozą wścibstwa, bo czy wyobrażacie sobie, że ktoś tak bardzo chciał zaglądnąć w okna domu mojej babci, że omal nie wyłamał furtki? Brak mi słów na opisanie takiego zachowania.

Wracając do podtopień. W powiecie znowu zrobiło się nieciekawie. Najwięcej wody spadło (a jakże) znowu w "mojej" gminie. Jak powiedział mój sąsiad Mariusz (jego fotorelacja tutaj)  - przecież chyba się temu nie dziwisz? - No już nie. Przebijamy pod tym względem nawet Bogatynię.

Woda na szczęście opada, z czego niemałą uciechę mają ptaki, które mogą przebierać w dżdżownicach niczym w ulęgałkach. Prym tutaj wiodą szpaki, kwiczoły i pliszki, których zdjęcia poniżej :) 


2 komentarze:

 1. Jacku jeśli chodzi o - "Nie wiem tylko czy to przypadłość ogólnokrajowa, czy tylko lokalna w naszym zgorzeleckim powiecie" - to mam wrażenie, że to jest ogólnokrajowe, ale z większym nasileniem u nas, mieszaninie różnych nacji z przewagą ukraińskiej !!! Tak oglądam w TV inne regiony, to tam ludzie jakoś bardziej pomocni są w uczynkach, nie w "pustej, aroganckiej" gębie, zacierających ręce, gdy komuś zdarzy się krzywda, ale jednak stary polski film coś już o tym mówił - "... a na całe Kargulowe plemię...".
  Strach, co się z naszym narodem narobiło.
  Ptaszki fajne, u mnie z tyłu na "bajorku" kaczki się zadomowiły, chyba dobrze im tam, co parę tygodni mają świeżą wodę :)
  Jacku co się dzieje z Picasą ?, bo exify zjada, mi też.

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety - empatii brak Jacku :(

  Trzymaj się !!!

  OdpowiedzUsuń