poniedziałek, 10 marca 2014

I znowu rowerkami po Pogórzu Izerskim

Zima choć niby wciąż trwa, to jednak gdzieś się chowa. Absolutnie nie narzekam. Cieszymy się z tej pogody jak małe dzieci. Wczoraj z moją wspaniałą Żonką otworzyliśmy jak zeszłym roku sezon rowerowy po polsko-czeskim Pogórzu Izerskim. Trasa ta sama co w zeszłym roku, a o czym pisałem tutaj: Super wyprawa: Miłoszów, a co ciekawe w tamtym roku był to 14 kwietnia a i tak jeździliśmy po śniegu, w tym roku o ponad miesiąc szybciej! Oby nam nie przyszło jeszcze za to zapłacić. 

Mapka trasy tutaj

Co ciekawe możemy tamtędy jeździć ile razy się da a i ak się nie znudzi. Za każdym razem odkrywamy coś nowego, jak na przykład ten piękny kamienny mur w Miedzianej:


Tutaj dolina Czerwonej Wody, tylko wczesną wiosną można ja podziwiać, później jest zbyt zarośnięta:


W pobliżu granicy takich ruin jest wiele, ciekawe jaką skrywają w sobie historię? Zawsze mnie to fascynowało :)


U naszych południowych sąsiadów już pełna laicyzacja, a o czym pisałem już nie raz. W niedziele prace budowlane w domach, czy na polach to nic niecodziennego. Tak po sprawie z Husem kończy kraj, który wprowadził nas w chrześcijaństwo. W lasach wyręb drzew:Trochę popsuli naszą piękną trasę, ale tylko w małym fragmencie:


Wspinając się coraz wyżej - krajobraz iście górski, owce ;)


Z cyklu: Kochanie robisz zdjęcie? To ja powoli jadę dalej. ... I tyle ją widziałem ;)


I kolejne fotki:Kapliczka, którą prezentowałem w ubiegłorocznym wpisie:


Odpoczynek w najwyższym punkcie naszej wycieczki:


A tutaj SZOK. W lesie natrafiliśmy na wyasfaltowaną drogę rowerową nr 3006. Pojechaliśmy ją kawałek, co widać na mapie na 20 km, ale nie przejechaliśmy całej. Ścieżka prawdopodobnie zaczyna się tutaj, a kończy tutaj. Jeszcze to sprawdzimy. Pewni jesteśmy tego drugiego punktu, ale widzieliśmy nowy asfalt i przejeżdżając przy pierwszym punkcie, ale jakoś nie pomyśleliśmy, że może to być aż tak długi odcinek i go nie sprawdziliśmy. Jedno jest pewna, ścieżka jest lepsza niż nasze drogi gminne, czy powiatowe, a grubość asfaltu ok 20 cm, co też nie jest u nas zbyt często spotykane ;)


Po wyjeździe z lasu:


 Oraz taki piękny krzyż wraz z przebiśniegami:


Domek i oraz sprawdzona metoda na wietrzenie pościeli:Później już czas na Miłoszów wraz z morderczym podjazdem pod Grabiszyce:Odpoczywając na górze bawiłem się teleobiektywem, ale nie było zbyt przejrzyście, zastanowił mnie ten kościółek (?), musimy się tam wybrać :)


8 komentarzy:

 1. O jej i Góry Izerskie i rower. Czemu ja tu wcześniej nie trafiłem. Byłem w tym roku, wczasowo pieszo/rowerowo. W tym wybieram się czysto rowerowo na kilka dni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt - weekend piękny był !!!
  A Wasza wyprawa imponująca - myślę coraz częściej nad lepszym rowerem patrząc na takie wycieczki...
  Dziś kutwa na kapciu wracałem z leśnej wędrówki :/

  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie! Gratuluję rozpoczęcia sezonu. A pogoda naprawdę zarąbista.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne izerskie obrazki. Jak dobrze, że wraca sezon rowerowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Miłoszów kojarzę, podjazd na Grabki nie taki stromy :) jak autem jadę - widoki rekompensują z pewnością... a ten kościółek(?) to w którą stronę się bawiłeś teleobiektywem???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celowałem w kierunku południowo-wschodnim :)

   Usuń
 6. Wycelowałeś w Kościół w Świeciu - przepiękny, ma w środku malowany ... "sufit" unikat w skali kraju a może i Europy
  tu popatrz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47a14c51397ac99b.html i wybierzcie się koniecznie najlepiej w niedzielę ok mszy św - zdaje się że na 10

  OdpowiedzUsuń
 7. o i panorama http://www.viewat.org/?i=pl&id_aut=2637&id_pn=15790&pag=2&sec=pn

  OdpowiedzUsuń