poniedziałek, 30 września 2013

Już jesienne Karkonosze

Na ten wypad zbieraliśmy się z Martą, już od pewnego czasu, z tym, że wrzesień jak piszą jest (a raczej był) najbrzydszy od 2001 roku i wciąż nasze plany brały w łeb. Gdy wreszcie zrobiło się słonecznie, to niestety wypadły nam inne plany, udało się jednak wziąć wolne w poniedziałek. 

Plan był taki: Szklarska Poręba, wejście "żółtym" pod Łabski Szczyt, później "zielonym" do Śnieżnych Kotłów, dalej "zielonym", następnie ostra wspinaczka "niebieskim" pod Wielki Szyszak i znowu "żółtym" przez Stację Przekaźnikową, Szrenicę - do wyciągu. Jak pokazał GPS, przy wyciągu mieliśmy ponad 15 km marszu w tym przewyższenie 1300 m - było jednak super! Do tego zaskoczył nas przymrozek i w pewnym momencie zrobiło się niebezpiecznie.

No to lecimy - na początku leciuchno:

Oczywiście moje "trzecie oko" niczego nie przepuszczało ;)


Coraz stromiej:Przepiękne jarzębiny:Już po kawce w schronisku pod Łabskim Szczytem:


Tak jak pisałem wyżej, w pewnym momencie trzeba było szczególnie uważać, bo w zacienionych miejscach trzymał przymrozek i kamienie, jak i drewniane kładki były bardzo śliskie:Mały Śnieżny Kocioł:


Staw przy wielkim Śnieżnym Kotle:Wielki Śnieżny Kocioł wraz ze stacją przekaźnikową:Ostra wspinaczka pod "niebieski" i pod słońce ;)Widok na Śnieżkę:


Mijając Wielki Szyszak:


Prace przy nowej nawierzchni szlaku:


Wielki Kocioł, ale tym razem z góry:
Łabski Szczyt z samolotem w tle. Czeska nazwa: Violik:


W drodze na Szrenicę:Ostatni rzut okiem na przebytą trasę przed zjazdem w dół:


3 komentarze:

 1. no panie...toście strzelili szlak !!!

  Czapki z głów :)

  Nigdy tak wcześnie (słońce!!!) tam nie dotarłem i zawsze mi świeciło w obiektyw. Czas pomyśleć o innej strategii jeśli chodzi o ten odcinek ;)

  Mam mieszane uczucia co do remontu szlaku - czy aby nie straci na uroku i...dziewictwie ;)

  A foty, jak zwykle, świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście forma rośnie odkąd zaczęliśmy biegać :) Nie, remont szlaku jest ok, poprawiają to co się porozłaziło i szacun, że robią to po sezonie, a nie jak w przypadku Śnieżki w jego środku ;) Dzięki za miłe słowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nooo kolego, jak Wam zazdraszczam wycieczki ! Świetne fotki Karkonoszy :)
  Kurcze ja niestety ostatnio nie mam czasu praktycznie na nic, żadnych przyjemności, ale myślę, że niedługo się to skończy
  pozdrawiam zza miedzy

  OdpowiedzUsuń