poniedziałek, 7 marca 2022

Zimno, to nie tak miało wyglądać

Zapowiadano ciepły marzec, ale jak to z pogodą bywa... wszystko wskazuje na to, że pierwsze kilkanaście dni tego miesiąca będzie o 3, a może i 4 stopnie poniżej normy. To naprawdę spore odchylenie. Jak sprawdzałem swoje zdjęciowe archiwum, to wygląda na to, że do tej pory w pierwszej dekadzie marca było na tyle ciepło (przynajmniej po kilka dni), że pozwalaliśmy sobie na rowery, czy ognisko. Nawet w tym paskudnym 2018 roku, kiedy później przyszła 'bestia ze wschodu'. 

W tym nie zanosi się na to. Cieplej powinno zacząć robić się od przyszłego weekendu, a na razie musimy, trochę pomarznąć. Z tego też powodu w przyrodzie również zrobiło się cicho. Przyroda czeka. Jednak wprawne oko wypatrzy oznaki wiosny. Nawet jak przy tym zmarznie ;)

Żurawie zaczynają tańczyć, a to bieliki bawią się, krążąc wokół siebie, kanie, które coraz intensywniej zaczynają żerować... Pojawią się kolejne zwiastuny wiosny jak krokusy, czy śnieżyczki. Ba, niekiedy nawet objawi się chwila szaleństwa, jak gęś która przez siatkę chciała pokąsać Tyriona ;) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz