środa, 27 marca 2013

Wykolejona cysterna z mazutem

Niekiedy w naszej spokojnej gminie zdarzają się i takie kwiatki, jak wykolejona cysterna z mazutem. Dziwnie to wygląda, bo łuk był łagodny, a wykoleiła się jedna cysterna z "wnętrza" składu. Nie znam się na tym, ale zastanawiam się, czy nie była to awaria układu jezdnego?

W każdym bądź razie na miejscu super postawa naszych policjantów. Bez problemu pozwolili fotografować, prosili tylko, żeby nie przekraczać strefy zaznaczonej szarfą, to samo ze strony strażaków, ale to może przez to, że ich znałem ;) Mimo wszystko pozdrawiam.

Gdy przyjechałem na miejsce, oględziny robili już pracownicy z kolei. Robiąc zdjęcia usłyszałem jednak taki dialog jednej grupki do drugiej: - a przepraszam, a Panowie to kim są? - A Panowie, skąd? -No my z PKP Cargo, a Panowie? Normalnie niczym z filmów Barei. Wykolejona cysterna, ruch wstrzymany (między innymi urobku z naszej kopalni bazaltu) a oni tutaj słowna kurtuazja :)

W każdym bądź razie ludzie czekają na przyjazd z Wrocławia dźwigu, wygląda też na to, że konieczna będzie wymiana fragmentu torów, na szczęście nikomu nic się nie stało.


2 komentarze:

  1. Stan torowiska już dawno wołał o pomstę do nieba - ten w moim rejonie też. Może i faktycznie awaria któregoś z wózków...

    OdpowiedzUsuń
  2. Co jak co, ale fotorelację zrobiłeś całkiem dobrą.

    OdpowiedzUsuń