niedziela, 12 września 2010

Wieża ciśnień w Zgorzelcu

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji NYSA w Zgorzelcu 10 września udostępniło dla mieszkańców odremontowaną wieżę ciśnień. Jako, że obiekt znajduje się w bardzo atrakcyjnym miejscu, był to łakomy kąsek dla amatorów fotografowania.

Zamieszczam kilka fotek z tego miejsca. A co do samych widoków to mam takie dwa przemyślenia. Po pierwsze ciekawsza część Europamiasto jakim jest Goerlitz i Zgorzelec znajduje się u naszych sąsiadów, a po drugie - Zgorzelec jest strasznie zarośnięty drzewami. Jest to zapewne plus jednak w okolicy MDK powinno się tych drzew trochę wyciąć tak by móc podziwiać w pełni monumentalność tego budynku. Przeciwników tego stwierdzenia odsyłam do artykułu Adam Zamoyski pt"Drzewa i zabytki" w Rzeczypospolitej. Znajduje się tam taki m.in. fragment:

"Dotychczas ta najpiękniejsza – moim zdaniem – fasada barokowa w całym kraju była zasłonięta czterema lipami. Namiętnie kocham drzewa i sadzę je gdzie tylko się da, ale jeżdżąc po naszym kraju marzę o masowej wycince. Bo duża część naszego tak uszczuplonego przez wojny dziedzictwa budowanego pozostaje w nich ukryta."

Zgorzelczanie zrozumieją o co mi chodzi.

Jednak do rzeczy. Sama wieża wygląda tak:


A teraz trzy panoramy jakie zamieściłem na portalu panoramio. Zachęcam do kliknięcia w miniatury by załadować pełen obraz (ostrzegam jednak - pierwszy 8000 a dwa pozostałe po 6000 pikseli):

Panorama Goerlitz (klik).

Dwie panoramy Zgorzelca (klik) i (klik).

Oraz kilka pozostałych fotek:
Po wieży zaś chodzili

1 komentarz: