niedziela, 9 stycznia 2011

Odwilż

Niespodziewanie po ostrej do tej pory zimie, przyszła gwałtowna odwilż. Od piątku do wczoraj (07-08.01) trzęśliśmy portkami z obawy przed powodzią. Na szczęście woda choć wyszła na łąkę, to po godzinie 18:00 wczoraj zaczęła się cofać.
Dzięki temu dzisiaj przed południem, już na spokojnie mogłem wybrać się w teren by zobaczyć ile jeszcze śniegu zalega w polu. Jak się okazało, pozostało go już nie wile, a teściu mówi, że jak w styczniu nie będzie zimy, to już jej w cale nie będzie. Co prawda, nie mamy jeszcze połowy stycznia, ale kto wie, może już czas szykować wędki :D.
Czytałem jednak długoterminową pogodę, która zapowiadała odwilż, ale jednocześnie, mówiła że zima nie puści nawet w kwietniu. No nic, pożyjemy zobaczymy.

Wszystkie zaprezentowane tu zdjęcia w związku z tym, że na dworze ciężko szukać jakiś fajnych kolorów, zostały przetworzone za pomocą technik HDR.A tak wczoraj broniliśmy się przed wodą, rękawy porozstawiane zostały niemal przed każdym budynkiem. Na szczęście jak pisałem, nie musieliśmy sprawdzać ich wartości w warunkach "bojowych".4 komentarze:

 1. A w lecie pod tym mostkiem jest wody po kostki...
  Natura jest nieobliczalna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłoby pięknie, gdyby nie było groźnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda Anonimie, jak i to, że pod tym mostem widać jak bardzo koryto zostało zamulone.

  Fankaaa - natura ma coś w sobie nieprzewidywalnego, co powoduje, że tym bardziej nas intryguje, ale to fakt - mieliśmy pietra jak nie wiem co :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie te HDRy jakoś nie przekonują. Kolorystyka stała się dziwna, a zdjęcia spłaszczone. Znacznie bardziej cenię sobie Twoje b&w ;-)

  OdpowiedzUsuń